Prekių nėra
Padidinti DB04250_LNL_204_USK 8
Dell 14 Plus 2-in-1 (DB04250)
The Dell 14 Plus 2-in-1 combines versatility and performance for both work and leisure. Thanks to the 360-degree hinge, you can use the device in four different modes – laptop, tablet, tent, or presentation mode. The bright 14" FHD+ touch display with a 16:10 aspect ratio provides a clear and spacious workspace, while Dolby Atmos audio and AI-based noise reduction make meetings and entertainment high quality wherever you are. The stylish Ice Blue finish and rounded edges add a modern touch.
At its core, the device features the latest generation Intel® Core™ Ultra processor, utilizing CPU, GPU, and NPU accelerators for efficient AI-powered functions. Copilot+ PC certification enables next-generation AI experiences such as Recall, Live Captions, and Windows Studio Effects. With fast LPDDR5X memory and Intel® Arc™ graphics, multitasking, creative work, and content creation run smoothly.
The Dell 14 Plus 2-in-1 is built to last: MIL-STD-810H tested chassis, a durable keyboard, and a privacy shutter for the camera make it a reliable companion on the go. In addition, Wi-Fi 7, a wide range of ports, and ExpressCharge fast charging ensure you stay productive and connected wherever you are.
Key Features:
Warranty:
Three-year ProSupport – hardware and software support, next business day onsite service.
| Smart Card Reader | No |
| Fingerprint reader | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | yes |
| Memory slots | 1 |
| Keyboard Layout | US (English) |
| Connections | Audio (3.5mm) |
| Internal memory | 32 GB |
| Total storage capacity | 1 TB SSD |
| Built-in microphone | Yes |
| Internal memory type | LPDDR5x |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| Numeric keypad | No |
| Processor model | Intel Core Ultra 9 288V (Max. 5.10GHz, 12M, 8C) |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Built-in camera | Yes |
| Graphics adapter family | Intel Arc |
| Touch sensitive screen | Yes |
| Backlit keyboard | Yes |
| Intel Virtualization technology | VT-x / VT-d / VT-rp) |
| Display diagonal, " | 14 |
| Graphic adapter | Intel ARC Graphics |
| Display resolution, pixels | 1920 x 1200 |
| Operating system provided | Windows 11 Pro |
| Weight, g | 1610 |
| Maximum internal memory, GB | 32 GB |
| Processor number of cores | 8 |
| Memory clock speed, MHz | 8533 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports quantity | 1 |
| Intel HyperThreading | No |
| Intel vPro | Yes |
| Optical drive | No |
| Glossy display | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Mobile broadband | No |
| Battery capacity, Wh | 64 |
| Power supply, W | 65 |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| WLAN antennas | 2x2 |
| Dimensions W x D x H, mm | 314 x 226.15 x 16.95 |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Integrated Memory Card Reader | No |
| WLAN type | Wi-Fi 7 |
| Display brightness, cd/m² | 300 |
| Built-in speakers | Yes |
| Short summary | p b Dell 14 Plus 2-in-1 (DB04250) /b /p p The Dell 14 Plus 2-in-1 combines versatility and performance for both work and leisure. Thanks to the 360-degree hinge, you can use the device in four different modes ? laptop, tablet, tent, or presentation mode. |
| Speaker power, W | 2 X 2 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 5.10 |
| Docking | Thunderbolt |
| Dedicated video memory (GB) | Uses system memory |
| USB-A (USB 3.2) ports quantity | 1 |
| Number of performance-cores | 4 |
| USB-C (USB 4.0) / Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Number of Low Power Efficient-cores | 4 |
| USB-C (USB 3.2) ports quantity | 2 |
| Copilot+PC | Yes |
| USB-C power delivery | Yes |
| NPU | Yes |